Lektoři

Peťula

Od malinka jsem byla velmi aktivní dítě. Taková ta neustále skákající a tančící holčička, tak mě maminka v 5 letech přihlásila do kroužku sportovní gymnastiky. Po vážném úrazu jiné holčičky, kterého jsem byla svědkem, jsem v gymnastice nechtěla ze strachu možného pádu pokračovat a tak mě maminka zapsala do taneční školy Latinskoamerických tanců. Po krásných 4 letech jsem zatoužila po změně a na doporučení mé kamarádky jsem přešla do umělecké školy Antonína Dvořáka, kde se 3 krát týdně přímo vyučoval Scénický tanec. Studium jsem současně zakončila s Maturitou Absolutoriem a možné pokračování na dané úrovni bylo možné jen v Praze či Plzni. Dlouho jsem hledala v Karlových Varech alternativu v podobě aerobního cvičení či klasického fitness, ale přes fyzické zadostiučinění jsem postrádala pocit vnitřního štěstí. Ten moment nastal zhruba před 6 lety s první ochutnanou lekcí jógy. Pro trénované tělo byl fyzický výdej a zapojení zase úplně jiných svalů milým překvapením, ale co bylo pro mě v ten moment velmi důležité bylo vnitřní spojení mě samé se sebou a každé setrvání v asáně přinášející tolik potřebný vnitřní klid. To chvilkové zastavení, které tolik chybělo v mém soukromém životě, kdy jsem v 18-ti nastoupila do rychlovlaku workoholismu a nechala se unášet několik let. Nezapomenu na ty pocity z unaveného těla, vyklidněné hlavy a absolutního vnitřního štěstí, které nastaly po té první lekci. Hned jsem věděla, že jóga bude mojí novou láskou. Necelé 4 roky jsem s velkou vášní a zaujetím navštěvovala různá jógová centra i lektory a v momentě, kdy mě přestávala těšit moje práce se v časopisu Jóga dnes objevila nabídka na lektorský kurz. Nechala jsem myšlenku rezonovat a s ní se na mysl vracela slova jógových kamarádů i samotné Guru, jaké mám nadání a abych se józe věnovala jako lektor. Pak mi na mysl vyvstala také slova léčitele, že jsem na tento svět přišla s posláním pomáhat druhým lidem. S vědomím kolika mým známým jóga pomohla se zdravotními problémy či psychickými a mě samé rovněž, jsem se pro lektorský kurz rozhodla. Během plnění povinných lekcí v rámci nutné praxe ke splnění kurzu mi byla nabídnuta úžasná možnost k lektorování v krásném centru Namaste, kde zahajuji svou lektorskou cestu a těším se na každého z Vás.

Tatiana

Marcelka

Osud mě zavedl na místo, kde se mísí láska s přátelstvím, klid s pohodou a zdraví pohyb s uvolněním. Lidé, které jsem na tomto místě poznala mi rozšířili obzory a dali mému životu nový rozměr. Pohyb a radost z něj, mě doprovází celým životem. Od dětství jsem měla možnost zkusit jezdectví, tanec, Ping pong i bojové sporty. Krásná doba mateřství mě však pozastavila a zavedla na první lekce jógy. A díky józe jsem zjistila, že mohu mít zdravý pohyb, trénovat sílu a přitom si navracet psychickou pohodu. Vracím se na toto místo velmi ráda a jsem a budu vždy velmi vděčná za příležitost, stát se lektorkou jógy a pomoci rozdávat radost z pohybu i ostatním.

Míra

Myšlenka cvičit jógu se ve mě probudila s otevřením knihy Andrého van Lysebetha v dětství. Od roku 2003 jsem začal cvičit systém Jóga v denním životě. Moje radost z účinku cvičení a touha poznávat jógu hlouběji mě dovedla k absolvování cvičitelského kurzu a začal jsem jako asistent vést samostatně kurzy Jóga proti bolestem v zádech a Jóga pro začátečníky. Jsem spokojený, když se lidé inspirují předávaným cvičením a sami přicházejí k novému druhu poznání. Když se jóga stane součástí jejich života. Jsem vděčný všem svým učitelům na jógové cestě. Děkuji. Namaste.

Zuzífek

Zuzífek to jsem já většinu života rozesmátá žena, Svůj domov jsem našla na Přebuzi, kde uprostřed nádherné přírody nacházím svou sílu. Nedávno jsem objevila nový životní směr, který mi ukázal neuvěřitelnou moc a sílu smíchu. 

Jana

Nikdy jsem nebyla sportovní typ. Ve škole jsem byla osvobozena z tělocviku, ze zdravotních důvodů. Na střední škole bylo mým úkolem zpracovat o ajurvédě a józe referát, a to bylo semínko zasazené v hlavě, z kterého po letech vyrostl silný strom, o který se nyní mohu ve svém životě pevně opřít. Při výchově prvního syna jsem si na jógu vzpomněla, původně pouze se záměrem hýbat se. Považovala jsem ji jako sport pro líné lidi a ano, byla jsem úplně vedle.. po pár lekcích s nahrávkou jógy jsem svou praxi opět na čas opustila. Při druhé mateřské jsem si našla v blízkosti jógové studio a sebrala odvahu jít na svojí první vedenou hodinu lektorem. Čas strávený ve studiu sama se sebou a zároveň s ostatními jsem si zamilovala natolik, že mě jóga naprosto pohltila. Získaná kondice, zlepšení zdravotních problémů a nalezený klid po hektických dnech ženy na mateřské dovolené bylo hlavním benefitem pro tehdejší udržení mé praxe. Postupně jsem se začala zajímat o jednotlivé ásany, sestavování sekvencí, historii jógy a hledala jsem zdroje, kde se dozvím víc na toto téma. Dalším krokem bylo studium na POWER YOGA Akademii v Praze, kde jsem absolvovala 200 RYT a získala mezinárodní certifikát se specializací hatha a powerjóga akreditovaný od YOGA Alliance. Nyní je to přibližně 7 let co praktikuji intenzivněji jógu a stále v ní objevuji další benefity. Mám radost, že mohu předávat svoji lásku k józe a ráda vám budu pomáhat na vaší jógové cestě.

Gabča

Kdo jsem a proč jsem si vybrala tuto novou cestu poznání skrze Instruktora dětské jógy?  Mým skutečným oborem bylo 10 let vedení účetnictví. Vždy jsem ale cítila, že to nejsem opravdu JÁ a mé poslání bude jiné. Až s narozením dětí (syn 8 let, dcera 5 let) mi vše začalo dávat větší smysl. Prvotní intuice byla, že má nová cesta povede skrze ně. Začala jsem více studovat vztahy rodičů a dětí. Zaobírat se jejich emocemi a pracovat s nimi. Být jim hlavně vždy oporou. Na základě těchto poznatků jsem došla k závěru, že bych s dětmi a ne jen mými, ráda pracovala i nadále. Proto jsem si posléze udělala akreditovaný kurz dětské jógy u české asociace, který byl pro mě velice přínosný. A v tomto oboru se vzdělávám i nadále. A proč propojení jóga a děti? Jóga je dle mého vše, co děláme vědomě. A vědomý pohyb je základ všeho. Naučit děti opět více vnímat svou osobnost, emoce, vlastní tělo, dech.  Ráda bych tyto zkušenosti předávala dál a tím se i já učila novým věcem. A děti svou spontánností, hravostí a neomezenou fantazii učí zase nás, aby každý v sobě opět našel to své vnitřní dítě. NAMASTE

Pushpa

Od mala jsem byla dost jiná než ostatní a všemožně se snažila být jako ostatní, až do doby, kdy jsem se „náhodou“ dostala k józe. Po měsíci pravidelného cvičení se mi úplně změnil žebříček hodnot a benefity, které cvičení přinášelo, předčily všechny mé dosavadní zkušenosti a pro další blaho těla i duše a přínosu pro život obecně se mi jóga stala životní cestou a stala jsem se lektorkou jógy. Zde přináším nově zpřístupnělou dávnověkou technikou ÓM Chanting. Je to velmi jednoduchá, ale účinná skupinová praktika zpívání mantry ÓM. Aktivuje u účastníků sebeharmonizující procesy, uvolňuje negativní energii a mění ji na pozitivní, harmonizuje i okolní prostředí do 2 km, účastník může poslat harmonizující energii svým blízkým, situacím, záměrům, zvířatům a pod. Přináší více lásky, radosti, harmonie a zdraví do života, proto miluji ÓM Chanting a také proto, že je skutečně pro každého, bez ohledu na věk, schopnosti, fyzické zdraví nebo zdatnosti či náboženství, a každý může takovým jednoduchým způsobem přispívat ke Světlu na Zemi, podporovat se a posilovat navzájem. S láskou.

Romča

Radost z pohybu, kterou mohu rozdávat již dlouhá léta, mě dovedla postupem času od aerobiku, přes fitness, jumping, bosu, pilates, fitball, power jógu, na krásnou cestu – cestu jógy. Můj život byl vždy dost dynamický. Díky mým dětičkám jsem se zastavila a dala se na jinou cestu doprovázenou jógou. Její dokonalé ásany (pozice) mi splnily dynamičnost, která ve mně neuhasla. Mé zdravotní problémy, které mě trápily z přetěžování, najednou také zmizely. Jsem citlivé povahy, vše se mě dotýká, vše si beru k srdci, a pak se trápím. Jóga mi ukazuje a učí mě, jak se s tím vším vyrovnávat. Najednou je život jednodušší, lehčí... jsem tady a teď. Dnešní doba je uspěchaná, nelehká. Navštěvujete mé lekce a dáváte mi najevo, že Vás jóga také okouzlila. Nejen fyzicky, ale i duševně. A tím mi ukazujete, že se vydávám tou správnou cestou. Toužím tu pro Vás být víc. Ukázat Vám a seznámit Vás s hlubším tajemstvím jógy. V mém srdci se zrodila myšlenka... vytvořit zázemí, kde se zastavíme, ztišíme své roztočené myšlenky, vrátíme se sami k sobě. Jógové studio Namaste Vám věnuje čas, který rozproudí novou energii, ozdraví tělo, pročistí Vaši mysl a osvobodí duši od všedního uspěchaného života. Děkuji Vám za tento náboj, který jiskří do všech stran odkud všichni přicházíte. Vítám a těším se na Vaše otevřená srdce...

Hedvika

Jóga…život…cesta… Nezapomenu na své první setkání s jógou ve 20 letech a doteď se tomu musím smát. Jednou mi přišla sms s upravenou fotografií rozdělenou na dvě části. Na jedné části byla povalující se líná hodně velká chlupatá kočka a u toho napsáno: před jógou. Na druhé části bylo krásné koťátko s barevnými křídly, jak se vznáší. U toho bylo napsáno: po józe. To přirovnání je úplně přesné. Takhle jsem se cítila před a po první lekci. Uběhlo už spousty let a můj první zážitek s praxí ráda vypravím na svých lekcích a vždy mě to samotnou pobaví. Když se zpomalíme a napojíme se na své tělo, sami na sebe... je to úžasné, mění se nám život. První kroky jógové praxe. Pránajáma, ásany, meditace. Pomáhají nám poznat své fyzické tělo. Postupně se poznáváme do hloubky sebe sama. Ale to už je na každém z Vás v čem Vám má jóga pomoci. Za těch pár let jsem prošla spousty školení, kurzů, workshopů, abych vlastní praxí a zkušenostmi z ní, mohla předávat dál lidem, kteří přichází na mé lekce. Smyslem lekcí nejsou dokonale provedené asány pro obdiv v krásných dresech a přitom odcházející v bolestech. Jóga je o něčem jiném. Pojďme společně procházet tajemstvími jógy a uvidíte sami, jaké bude Vaše poznání jógy a co Vám může dát. Vždy mě na lekcích u začátečníků pobaví, když se při ásanách zeptám, co cítíte v těle? A pak se jich zeptám, cítíte tohle a tohle a při vycházení z pozice se jich zeptám cítíte to? To je úžasný pocit, že? A přichází to pobavení, když vidím pohledy… ty pohledy jestli to myslím FAKT VÁŽNĚ a nebo jestli si dělám legraci ?!? A opět se jich zeptám, cítili jste vůbec něco? …. to je Ten Začátek… Každý jsme jiný a každý máme jiné prožitky. Nic není špatně, vše má svůj čas. V tom je jóga dokonalá. Přichází to postupem času a pravidelnou praxí. U pokročilejších, kteří pravidelně praktikují jógu už se neptám. Je úžasné, jak sebe vnímají a dokážou si z toho vzít, co v tu chvíli potřebují. Vyzkoušejte si v našem studiu různé lekce, lektory a najděte si jaký druh jógy s Vámi zarezonuje a užívejte si to. Za studio Namasté Hedvika

Denisa K.

Vždy jsem velmi ráda sportovala, ale až jóga mi přinesla to nejdůležitější poznání. Cítila jsem se výborně nejen po fyzické, ale zároveň i po psychické stránce. Jóga je totiž vše v jednom. Začala jsem se o jógu více zajímat a snažila se prohlubovat své znalosti. Dalším logickým krokem bylo složení instruktorských zkoušek, protože mým cílem není jen zdokonalování sebe sama, ale i předávání znalostí a poznatků. Pracuji jako fyzioterapeut a denně jsem svědkem toho, jak přibývá pacientů. Nejsou to však pacienti po úrazech, či vrozených dysfunkcích pohybového aparátu, jsou to obyčejní lidé s potížemi způsobenými stresem, pracovním vypětím, či jen obyčejnou únavou. A toto vše právě jóga řeší. Přeji si, aby se každý cítil fyzicky i psychicky zdráv a bude mě těšit, pokud tomu tak bude i na mých hodinách.

Lenka

Jóga i děti mě baví, proto jsem se rozhodla to spojit a věnovat se dětské józe. Mám ráda děti pro jejich hravost a bezprostřednost. Jógu jsem si oblíbila pro její cestu k jemnosti, vnímavosti i sama k sobě. Práce s dětmi je pro mě zdrojem energie a radosti. V současné době si zkušenosti práce s dětmi rozšiřuji v bazénu (asistent instruktora plavání) i na suchu (na kroužku Hry a cvičení v přírodě). Kurz instruktora jógy jsem zvolila u České asociace dětské jógy. Pro dětskou jógu je typická zábavná a hravá forma, obojí je mi blízké, a tak na lekcích rozvíjím dětskou hravost a podporuji dětskou přirozenost a radost z pohybu s bezpečným návodem.

Růženka

Vždycky jsem měla ráda pohyb, ale jelikož za mého mládí fitka nebyla, začala jsem až později. První přišel aerobik, stepaerobik, fittball, spining, hiking... pilates. Postupem času, úrazů a životních peripetií jsem zjistila a došla k rozhodnutí, udělat změnu. Začala jsem chodit na pomalejší formy cvičení, poněvadž, bez pohybu to u mě nejde. A našla moji lásku Power yogu. Jsem masérka a prvně jsem ji brala, jako příjemné protažení a postupně se mi dostala pod kůži a nyní si nedovedu život bez ní představit. Děkuji celému kolektivu Namaste a hlavně Romance za příležitost a důvěru.